Skaner imageFORMULA DR-M140

Canon imageFORMULA DR-M140 to kompaktowe i wszechstronne urządzenie dla wymagających użytkowników i grup roboczych. Urządzenie ma konstrukcję podajnika w kształcie litery „U”  i tylko 10 cm wysokości, dzięki czemu zmieści się nawet w biurowej szufladzie.
imageFORMULA DR-M140 posiada sprawdzony system podawania papieru, zastosowany wcześniej w modelu imageFORMULA DR-2580C. Mechanizm ten zapewnia szybkie i płynne przetwarzanie dokumentów. Z kolei dzięki różnym ścieżkom podawania papieru, skaner obsługuje szeroki wachlarz dokumentów. Co więcej może skanować materiały w formacie A3 (tryb Folio), o długości do 3m, ale także różne typy dokumentów, np. dowód osobisty, karta kredytowa czy innego rodzaju karty tłoczne.

DR-M140 został zaprojektowany z myślą o wymagających środowiskach biurowych. Dzięki temu, że pozwala na zeskanowanie do 6 tys. dokumentów dziennie nadaje się do przetwarzania dużych partii informacji. Ultradźwiękowy system wykrywania podwójnego wciągnięcia pozwala wyeliminować błędy podczas skanowania większych partii dokumentów. Z kolei funkcja zwalniania podwójnego podania umożliwia użytkownikowi zignorowanie wykrywania nieprawidłowości w podawaniu i kontynuowanie pracy np. podczas skanowania kopert.        

Skaner DR-M140 utrzymuje wysoki poziom wydajności – skanuje w kolorze do 40 stron lub 80 obrazów na minutę także w rozdzielczości 300 dpi. Zapewnia to dokładność i sprawdza się podczas przetwarzania OCR, pozwalając „wyciągnąć” dane, takie jak np. numer klienta, które przyspieszają proces przetwarzania dokumentów. Wśród funkcji przewarzania obrazu wymienić można m.in. automatyczne wykrywanie dokumentów kolorowych, orientacji tekstu czy rozmiaru strony. Co więcej skaner wykrywa i pomija puste strony, dzięki czemu wzrasta wydajność i dokładność podczas pracy.

Nowy skaner został także wyposażony w profesjonalne oprogramowanie, pozwalające na skanowanie bezpośrednio do aplikacji, takich jak SharePoint. DR-M140 posiada także narzędzia do skanowania większych partii dokumentów lub natychmiastowego skanowania, takie jak CaptureOnTouch, CapturePerfect, eCopy PDF Pro Office i Kofax VRS. Urządzenie pozwala skanować do różnych formatów, w tym także PDF wykorzystywanego do archiwizacji, czy prezentacji PowerPoint. 

imageFORMULA DR-M140 od listopada br. będzie dostępny na terenie całej Europy