E-nnovation: Siedmiu wspaniałych, ale tylko jeden wygrany: Supermama

Spośród ponad 150 startupów jury konkursu „Start with e-nnovation” wybrało 7 projektów, które ich zdaniem zasługują na nagrodę w wysokości 10 tys. euro. Ale to nie pieniądze są tu ważne. E-nnovation to świetna okazja do zaprezentowania swojego projektu wybornym graczom z rynku e-commerce.

Jako pierwszy swój pomysł zaprezentował Stephen O’ Regan. Jego BalconyTV (Irlandia) to nowy sposób na promocję muzyki w sieci. Wszystko rozgrywa się na balkonie, gdzie młodzi ludzie prezentują swoje umiejętności muzyczne. Jako kolejni, swoje „6 minut” mieli:

· Ignas Mikalajunas (Litwa) z BusyFlow. To platforma ułatwiająca pracę i zarządzanie projektami, narzędzie dla deweloperów, które ma zaoszczędzić ich czas.

· Clement Cazalot (Francja) z docTrackr. To aplikacja pomagająca w zarządzaniu dokumentami, śledzi dokumenty, rozróżnia wersje i udostępnia uprawnionym.

· Filip Topol (Chorwacja) z Mediatoolkit, To narzędzie do analizy treści w sieci, monitorujące społeczności i odpowiadające na pytanie, o czym warto napisać, jaki temat warto podjąć, adresatami mają być dziennikarze i blogerzy. Tu może jednak pojawić się mur: dostęp do aplikacji kosztuje 50 euro.

· Libertexto (Hiszpania). To aplikacja skierowana do oświaty, tworzy dokument zbiorczy, streszczajacy

· Yasmine El-Mehairy (Egipt) z SuperMama – platforma dla nowoczesnych mam, zawierająca elementy poradnikowe, narzędzia (m.in. do planowania wydatków, kalendarz narodzin) i społecznościowe. Autorzy projektu przyjęli ambitny cel – chcą stworzyć największy w świecie arabskim portal dla nowoczesnych mam.

· Maciej Chmielewski oraz Przemysław Bazanowski (Polska)) z U21. To serwis społecznościowy dla młodych piłkarzy i ich rodziców, trenerów oraz mendżerów. Pomysłodawcy U21.pl również ambitny cel.

Zdaniem Rady konkursowej i uczestników konferencji najlepszym projektem tegorocznego konkursu jest egipski portal Supermama.

/PW